Jak poznać siebie lepiej? 5 prostych ćwiczeń

Jak poznać siebie lepiej? 5 prostych ćwiczeń

Wielu ludziom wydaje się, że znają siebie bardzo dobrze. Wiedzą, co lubią, jakie mają marzenia, czego oczekują, jakie mają plany. Ale czy na pewno? Kierunek, który obrałaś w życiu, aby był zgodny z tobą, a przy tym satysfakcjonujący powinien wynikać z głębokiej świadomości twoja ja, innymi słowy wynikać z doskonałej wiedzy o sobie samej.

Czy jesteś szczęśliwa? Czy jesteś usatysfakcjonowana ze swojej codzienności? Realizujesz swoje cele? Czujesz, że się spełniasz w życiu? Znasz swoje mocne i słabe strony? Realizujesz swój potencjał?

Wiedza o tym, kim jesteś jest kluczem do twojego wymarzonego życia. Od tego, jak głęboko poznałaś siebie zależy jakość decyzji, które podejmujesz budując swoje życie.

 „Nikt nie jest lepszym nauczycielem dla ciebie, niż ty sam”

Iwan Barzakow

Poznanie samej siebie to między innymi świadomość tego, czego chcesz od życia i poszczególnych jego obszarów.

Jak poznać siebie lepiej?

Możesz obserwować siebie, wsłuchiwać się w swoje wnętrze, monitorować swoje myśli, uczucia i wyciągnąć z nich wnioski. Możesz zastanawiać się, jak schematy ludzkich zachowań funkcjonują w tobie, z czego to wynika i jakie skutki niesie. To również wiedza o tym, co przychodzi ci łatwo i naturalnie, a w jakie czynności potrzebujesz włożyć więcej czasu i wysiłku, żeby je zrobić.

Jednak niezastąpione są ćwiczenia, które rzucają nowe światło na nas i pomimo przekonania, że wiemy o sobie wiele, odkrywamy warstwy, których nie byliśmy świadomi. Ćwiczenia otwierają kolejne drzwi do naszego wnętrza, które ofiarują bezcenną wiedzę o sobie.

Pobierz poniższy ebook z ćwiczeniami. Przygotuj długopis i baw się dobrze odkrywając w pełni swoje ja.

Back to top