Dlaczego powinieneś czytać tego bloga?

Dlaczego powinieneś czytać tego bloga?

Od dobrych 7 lat obserwuje regularne zjawisko zachodzące, m.in. wśród młodych ludzi. Jest to ten moment, w którym młody człowiek kończy szkołę średnią/studia i szykuje się do zapukania w drzwi z napisem „Witamy w dorosłości”. Uczeń ma stać się pracownikiem.

Problem w tym, że stojąc pod drzwiami, nie ma ze sobą ani bagażu doświadczenia, ani walizki z cennymi kompetencjami. Ma za to worek wiedzy, w której może znaleźć wzór matematyczny, datę powstania styczniowego czy proces wymiany gazowej. Student nie różni się za wiele. Uzbrojony jest w wiedzę teoretyczną, której nie potrafi wykorzystać w praktyce, albo w wiedzę zdobytą na studiach, która jest przestarzała, bo rynek jest dynamiczny i się rozwija, a program nauczania nie.

Absolwent wysyła cv zazwyczaj z ubogo wypełnioną rubryką „doświadczenie”. Pracodawca poważnej firmy wyrzuci je do kosza, a przeglądać będzie kandydatów z doświadczeniem. Rodzi to frustracje i poczucie niesprawiedliwości. Młodzi ludzie idą więc do pracy, która nie wymaga zbyt wiele, ani zbyt wiele nie oferuje.

Od lat obserwuje, jak ludzie marnują swój potencjał w pracach, których nie lubią, trwają w niej ze względu na niezłą pensję, albo przyzwyczajeni do swojego bezpiecznego stanowiska wegetują z obawy, że nie znajdą nic lepszego.

Dlaczego tak się dzieje? Oto kilka powodów:

  1. Nie znają swoich talentów i atutów
  2. Nie wiedzą, w jakim kierunku chcą się rozwijać
  3. Nie angażują się w działalności poza studiami/ szkołą

Pojawiają się pytania, jak odkryć swoją wymarzona pracę? Jak być atrakcyjnym kandydatem dla potencjalnego pracodawcy? Jak stać się jednym z najlepszych w swoim fachu?

Ten blog jest odpowiedzą na te pytania. Pomagam w:

  • Poznaniu siebie na nowo w wyniku czego, odkryjesz najlepsze możliwości zawodowe adekwatne dla twojego potencjału
  • Określaniu i zebraniu zasobów potrzebnych do wykonywania określonego przez ciebie zawodu
  • Stawaniu się osobą, która skutecznie osiąga to, czego pragnie
  • Nieustannym pracowaniu nad sobą dając ci szereg ćwiczeń

Pierwszy krok w swojej karierze możesz zrobić już teraz. Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera, a otrzymasz darmowy ebook

Back to top